Відео лекції доступне тільки зареєстрованим користувачам

Отримати доступ

Відео лекції доступне українською та англійською

Війна в Україні: повернення до закону джунглів чи новий щабель в еволюції суспільства?

30 червня, 16:00 (GMT +3)

  • Наявність та інтенсивність війни залежать від технологічних, економічних і культурних факторів. В залежності від того, як ці фактори змінюються, змінюється і сама війна. Як виглядає війна сьогодення? І як змінився характер протистояння наддержав у 21 столітті?
  • У процесі трансформації глобальної економіки багатство залежить від володіння не так матеріальними цінностями, як знаннями. І, якщо якісь природні ресурси або стратегічно важливі території можна захопити силою, з джерелами знань цього не утнути. Отже, зменшується прибутковість завоювання тієї чи іншої території. Як взагалі змінилося розуміння «користі» війни у наш час?
  • Людство відійшло від економіки війни до економіки миру. Протягом майже всієї нашої історії мир означав «тимчасову відсутність війни», але останні десятиліття мир почав трактуватися як «неможливість війни», як її «неправдоподібність». Так, в останні десятиліття уряди у всьому світі почувалися у відносній безпеці, витрачаючи приблизно 6,5% свого бюджету на збройні сили, спрямовуючи значно більше коштів на освіту й охорону здоров'я. Чи повернеться людство до «економіки війни» після повномасштабного вторгнення рф в Україну?
  • Розвиток кіберзброї, економіки, заснованої на штучному інтелекті і новій мілітаристській культурі, можуть призвести людство до епохи воєн, гірше за які ми ще не бачили. Як зберегти мир на планеті?
Ювал Ной Харарі

Ювал Ной Харарі

Ізраїльський історик, філософ та автор відомих світових бестселерів: Сапієнс: Коротка історія людства, Хомо Деус: Коротка історія майбутнього, 21 урок для 21 століття, та Сапієнс: графічна історія. В світі продано більше 40 мільйонів копій його книг на 65 мовах. Юваля Ной Харарі розглядають як одного з найвпливовіших інтелектуалів сьогодення. Він був одним з головних спікерів Світового Економічного Форуму в Давосі в 2020 та 2018 роках.

Лекції, що відбулись

Освіта для зміцнення економіки та післявоєнного відродження

ПРИЄДНАТИСЬ ДО ПРОЄКТУ

Безкоштовно для громадян України

Ми у соціальних медіа

;