Відео лекції доступне тільки зареєстрованим користувачам

Отримати доступ

Відео лекції доступне українською та англійською

Як бізнес може активізувати захист прав людини під час глобальної кризи

13 липня, 18:00 (GMT +3)

Від бізнесу в усьому світі очікується все більше і більше. Простіше кажучи, кожна рада директорів має розуміти, як їхня компанія пов’язана із суспільством у цілому як з точки зору позитивного, так і негативного впливу. Минулого місяця на Всесвітньому економічному форумі в Давосі з’явився Посібник для правлінь щодо нових обов’язків директорів, пов’язаних із очікуваними зацікавленими сторонами (https://www.ihrb.org/news/guidance-note-for-boards-and-ihrb-john-morrison-davos-world-economic-forum-2022).

У таких контекстах, як російське вторгнення в Україну, ще важливіше, щоб директори компаній притримувалися цієї точки зору не лише в країнах-членах ОЕСР, а й у країнах з економікою, що розвивається.

Презентація Джона Моррісона обґрунтовує «соціальну ліцензію на діяльність» бізнесу як сучасну інтерпретацію теорії суспільного договору. Він розглядатиме питання економічних санкцій як одне з ключових питань, а в рамках цього – надання «суспільних благ» (наприклад, їжі, води, охорони здоров’я) та основних послуг (наприклад, безпеки, сільського господарства, охорони здоров’я, енергетики, фінансів, Інтернету). Це як питання посиленої належної перевірки прав людини (як це розуміється в Керівних принципах бізнесу та прав людини ООН), так і культура в залі засідань.
Джон Моррісон

Джон Моррісон

Джон Моррісон є генеральним директором Інституту прав людини та бізнесу (IHRB), глобального аналітичного центру, який найбільше відомий розробкою ініциатив у відповідь на складні виклики сьогодення. Джон консультував низку компаній, урядів та агенцій ООН і зараз є членом консультативних рад двох міністрів Великобританії, а також Європейського банку реконструкції та розвитку. Джон Моррісон є співголовою Глобальної Ради Майбутнього з Прав Людини Всесвітнього Економічного Форуму в Давосі, 2020-2022. Він має досвід роботи в галузі бізнесу, соціальної антропології/археології та міжнародного права. Його остання книга — «Соціальна ліцензія» (MacMillan). Джон входить до 25 найкращих впливових осіб у боротьбі проти сучасного рабства.

Лекції, що відбулись

Освіта для зміцнення економіки та післявоєнного відродження

ПРИЄДНАТИСЬ ДО ПРОЄКТУ

Безкоштовно для громадян України

Ми у соціальних медіа

;